Ознака: елтон џон

Последен настап на Елтон Џон во Британија

Завршува една од најголемите кариери во британската музичка историја, коментираат медиумите во Велика Британија, откако Елтон Џон настапи во Гластонбери, последна станица во Британија...

„Нетфликс“ подготвува специјален документарец за Елтон Џон

Сер Елтон Џон беше тема на еден од најдобрите филмови во 2019 година, кога Тарон Егертон го глумеше во биографскиот филм „Рокетмен“, а сега...

Елтон Џон и Лајонел Ричи им забранија на политичарите да користат...

Елтон Џон, „Ролинг стоунс“ и Лајонел Ричи им се придружија на повеќе од 50 музичари кои ги повикаа демократите и републиканците да престанат да...

Поранешната сопруга бара милиони од Елтон Џон поради пишувањето за нивниот...

Ренате Блауел, поранешната сопруга на сер Елтон Џон бара од него три милиони фунти, тврдејќи дека славниот пејач ги прекршил условите од нивниот договор...

Починатите легенди привлекуваат поголемо внимание

Многу е мала веројатноста дека „Рокетмен“, филмот за Елтон Џон, ќе го престигне успехот на филмот „Боемска рапсодија“ на топ-листите. Има повеќе причини за...

„Рокетмен“ – филм за Елтон Џон

„Рокетмен“ е епска музичка фантазија и неверојатна приказна за периодот кога Елтон Џон се пробивал кон врвот. Филмот ги следи фантастичното патување и трансформацијата...

Костумите го оживеаја филмот за Елтон Џон

За две недели во кината ќе почне да се прикажува приказната за британскиот пејач, пијанист, композитор и еден од најпопуларните музичари на 20 век...

Фантастичен мјузикл за Елтон Џон

Студиото „Парамаунт“ го објави првиот трејлер за биографската драма „Рокетмен“, која ќе ја раскаже приказната за животот на Елтон Џон, од неговиот успех на...

Елтон Џон ќе пее на кралската венчавка

Британскиот пејач Елтон Џон (71) потврди дека ќе пее на венчавката на принцот Хари и глумицата Меган Маркл в сабота. Пејачот последен пат беше најмен од...