Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25013)

Роналдо рекорден 16-ти пат во трка за влез во тимот на...

ФУДБАЛ - ИЗБОР НА ФИФА И НА ФИФПРО Кристијано Роналдо е единствениот играч што се појавил на сите досегашни 16 избори на Светската фудбалска федерација...

Животни

Храна штетна за здравјето на вашите миленици Постојат некои намирници што не треба да им ги давате на вашите миленици. Кучињата и мачките треба да избегнуваат...

Светлосна инсталација ги менува боите според топлината на телото

Дизајнирана од „Леувеб проекти“, „Термички кажано“ претставува светлосна инсталација што ја претставува топлината на телото на посетителите во променлива завеса од светлина и боја....

Стариот дизајн на Фејсбук целосно исчезнува во септември

Класичниот приказ на Фејсбук, интерфејсот со познатата сина навигациска лента на врвот, ќе исчезне засекогаш во септември. Фејсбук на страницата за поддршка наведува дека сите...

Карл Кокс, Шарлот де Вит, Нина Кравиц на „Егзит“

„Лајф стрим“ ја претставува ударната прва постава на глобални и регионални музички ѕвезди, импресивен список на изведувачи, кои со своите ексклузивни настапи ќе го...

Читањето – храна за умот и еликсир за здравјето

Книгите како психотерапија Уште за Старите Грци читањето било лек за душата, а во почетокот на 20 век библиотерапијата како мeтод била вклучена во пошироката...

Хонгконг е неоспорна престолнина на уметноста на Азија

Дали новиот закон ќе го промени тоа? Новиот закон донесен во Хонгконг, кој ги криминализирa „вмешувањето странци, тероризмот, сецесионистичките активности и спротивставувањето на моќта на...

Панорама / Смоквин лист

Софија - „Тоталитарните режими уништија милиони човечки судбини. За насилството и суровоста, со која се поткопаа основните слободи, нема место во денешниот свет!“, напиша...

Состанокот во Вашингтон одложен, се чека на Трамп

Лидерите на Косово и на Србија ќе се состанат во Белата куќа на 4 септември, откако слична средба беше откажана во јуни по обвинението...

Кредитите за стан се поисплатливи од плаќањето кирија

Во Србија во периодот на пандемијата се случува зголемена изградба на станови и покрај високите цени за еден квадрат, кои во новоградбата достигнуваат и...