Ознака: денаро

Погребан Матео Месина Денаро, „последниот кум“ на сицилијанската мафија

Шефот на сицилијанската мафија Матео Месина Денаро, кој некогаш тврдеше дека убил доволно луѓе за да наполни гробишта, денеска беше погребан во неговиот роден...

Антимафијашка акција во Италија, приведени 22 лица

Италијанската полиција денеска приведе 22 лица, осомничени дека се дел од сицилијанската мафија, а во рамки на операцијата за потрага по најбараниот италијански мафијаш,...