Ознака: гранична полиција

Гранични полицајци ослободиле осудено лице барано со потерница

Двајца гранични полицајци се суспендирани и добија кривични пријави за злоупотреба на на службената положба и овластувања. Според информациите, тие ослободиле осудено лице, кое...

Измамени мигранти од Ирак оставени на бензинска пумпа

Припадници на граничката полиција фатија 13 мигранти од Ирак завчера изутрината во близина на бензиската пумпа на автопатот Куманово-Табановце. Мигрантите се фатени по добиени оперативни...