Ознака: градилиште

Герасимовски: Го затрупуваме градилиштето на „9 Мај“, инвеститорот не гради според...

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, во придружба на градежен инспектор, припадници на МВР и градежна механизација утринава интервенираа на градилиштето на улицата „9...

На српските градилишта работат Индијци, Руси, Кинези

Српските мајстори и занаетчии заминуваат во странство, а поради недостиг од работници, граѓаните во Србија чекаат неколку недели СРБИЈА На изградба на српските пруги се ангажирани...

Две лица починаа на градилиште во Чаир

Две лица загинале при одрон на земја на градилиште во скопски Чаир. Од МВР велат одронот затрупал три лица од кои две се починати....

На градилиште на хотелот Риц загина работник, 11 се повредени

На градилиште на луксузен хотел во центарот на Мадрид вчера загина работник, при уривање на скеле на кое работел, а најмалку 11 лица се...

Двајца работници загинаа на градилиштето „Белград на вода“

Двајца градежни работиници загинаа денеска на градилиштето на комплексот „Белград на вода“ во српскиот главен град, откако паднале од една од зградите во изградба. Според...