Ознака: Вилијам Бар

Американскиот секретар за правда вели дека нема докази за изборна измама

Американскиот секретар за правда, Вилијам Бар, рече дека Секретаријатот за правда не нашол докази за широко распространета изборна измама што ќе го промени резултатот...

Бар: Изборниот штаб на Трамп не соработувал со Русија

Американскиот секретар за правда и државен јавен обвинител, Вилијам Бар на денешното претставување на делумно преработениот извештај на специјалниот обвинител Роберт Малер за наводното...

Истрагата на Милер го ослободи Трамп од вина дека соработувал со...

Истрагата на Специјалниот совет (или во медиумите попозната како истрагата на Милер) вели дека американскиот претседател Доналд Трамп не соработувал со Русија за време...