Ознака: Велимир Смилевски

Социјалната заштита на граѓаните еден од приоритетите на општината

Во текот на летниот распуст 2021 година бесплатно ќе летуваат околу 120- 150 деца на возраст од 7 до 14 години од семејства во...

Градоначалникот на Бутел позитивен на ковид-19

Градоначалникот на скопската општина Бутел, Велимир Смилевски, објави дека е позитивен на ковид-19. https://www.facebook.com/velimiramsmilevski/posts/10217977430606597 - И покрај строгото почитување на мерките, сакам да ве информирам дека...

Градоначалникот на Бутел во самоизолација по средба со заразената директорка на...

Градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски од вчера е во самоизолација, поради средбата со директорката на УЈП, Сања Лукаревска, која е позитивна на ковид-19. -...

Донација од 55 компјутери и таблети за децата од населбата Бутел

Градоначалникот на Бутел, Велимир Смилевски подели 55 компјутери и таблети во сите основни училишта за учениците чии родители не можат да си дозволат да...

Општината Бутел за сработеното во првата година

Обраќање на градоначалникот Велимир Смилевски по повод една година од стапувањето на функцијата Почитувани, Изминува првата година од мојот мандат и ред е да направам отчет...

„Лето без пожари“ – превентивна кампања на општината Бутел

Изминативе денови општината Бутел, во соработка со одделението за превенција на Секторот за внатрешни работи - Скопје, спроведе кампања за зголемување на свеста на...