Ознака: ваксинце

Откриени 39 илегални мигранти од Блискиот Исток над селата Лојане и...

Во координирана полициска акција на локации над селата Лојане и Ваксинце, во месноста викана Топтел, над Кота Шорта, денеска биле пронајдени 39 илегални мигранти...

Претреси во Лојане и Ваксинце, приведени три лица

Утрово бил извршен претрес во две куќи во селата Лојане и Ваксинце, поради основано сомнение за сторено кривично дело криумчарење мигранти, информираше Сузана Праниќ...

Пронајдени 44 мигранти сокриени во куќа во Ваксинце

Вчера во 06.40 часот, полициски службеници од Полициско одделение Матејче, презеле мерки за пронаоѓање на Ф.Ќ. во неговиот дом во селото Ваксинце бидејќи имало...

Мигранти од Индија, Пакистан и Авганистан пронајдени во куќа во Ваксинце

Четиринаесет мигранти од Индија, Пакистан и Авганистан биле пронајдени во куќа во Ваксинце. Според информациите на МВР, полициски службеници вчера во времето од 21 до...

Приведен маж од Ваксинце кој криел 81 мигрант

Полицијата утрово околу 5.15 часот го привела Н.А. (50) од селото Ваксинце, општина Липково, кој криел 81 мигрант. При претрес во објект во негова сопственост...