Ознака: арт перформанс

Ана Здравкова: „Прикли“ е најтешкото отсликување кое досега сум го имала

Изложбата на цртежи од Ана Здравкова насловена „Прикли“ се одржа вчеравечер во „Социјален Центар Дуња“. Изложбата беше збогатена со перформанс во кој скопјанката ги пречека гостите...