Ознака: „Австралија опен“

Многу емоции по „Австралија опен“: За Ноле ова е најголемиот триумф...

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ победнички се врати во Мелбурн и по 10-ти пат го освои „Австралија опен“, со што стигна до 22-та Грен слем...