Фото: МИА

За сите четворица осомничени за киднапирањето на убиената Вања Мирчевска, меѓу кои е и нејзиниот татко е одреден 30 – дневен притвор.

Тие во 20 часот беа донесени во Кривичниот суд на распит кај судија на претходна постапка, каде требаше да се одлучува за продолжување на притворот.

На изненадување на сите, тие беа со избричени глави и носеа комбинизони без обележја, за што директор на затворот „Скопје” истакна дека за вакви кривични дела нема фризури.

Денеска во Турција е фатен и уапсен и главниот организатор и ликвидатор на двојното убиство, Љупчо Палевски – Палчо.