Времето утре ќе биде значително облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини од снег. Претпладне во одделни котлини ќе има појава на магла. Кон крајот на денот ќе почне да дува умерен до засилен северен ветер, особено по должината на Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 6, а максималната од 6 до 12 степени.

Во Скопје претежно облачно, претпладне магливо, а преку денот со повремен дожд. Кон крајот на денот ќе дува умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне 8 степени.

Од четврток следуваат денови на стабилно време со натпросечни дневни температури. Особено топло ќе биде за време на викендот.