Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, му честиташе на премиерот Зоран Заев за новиот мандат и формирање влада.
– Честитки до најновата земја членка на НАТО и премиерот Зоран Заев за формирањето нова влада – напиша Помпео на Твитер.