Затвореници се степале вчера во затворот во Идризово, соопшти МВР.

„На 8.11.2021 во 11:35 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа „Затвор Идризово“ било пријавено дека околу 11:05 часот во затворот настанала физичка пресметка помеѓу затворениците В.И.(35) од Битола и П.Ф.(39) од Скопје, при што Ф.П. со остар предмет му нанел повреда на В.И.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, наведуваат од МВР во дневниот билтен.