Скопјанка била физички нападната пред нејзиниот малолетен син, информираат од министерството за внатрешни работи.

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје, М.М.(27) од Скопје пријавила дека околу 19.15 часот на подрачје на Бутел, додека била со нејзиниот малолетен син, била физички нападната од Р.И., С.И. и М.И.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, информираат надлежните.