Полицијата приведе 23-годишен жител на Крива Паланка за извршено разбојништво.
Според информациите, П.Ц. на 17 април годинава извршил разбојништво врз Д.Р.(20) во близина на Зелениот пазар во Скопје.

Извршено е препознавање и по документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава.