Малолетен пешак бил прегазен од автомобил синоќа на на регионалниот пат кај струшкото село Луково.

„Патничко возило „фолксваген пасат“, со дебарски регистарски ознаки, управувано од Ш.Ц.(26) од Дебар удрило во малолетен пешак од селото Луково. По незгодата пешакот е пренесен во Медицински центар – Струга, каде му се констатирани тешки телесни повреди“, информираат од МВР.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од ОВР Струга.