МНР: Заострени мерки за влез во Црна Гора

Врз основа на влошената епидемиолошка состојба во Црна Гора, црногорските власти ги заострија мерките за спречување на ширењето на коронавирусот, информира македонското министерство за...

Во Србија две дози вакцина примиле над 1,1 милион граѓани

Досега во Србија се дадени 2.836.012 дози вакцини против коронавирус, а 1.158.744 граѓани ги примиле двете дози, покажуваат најновите податоци на владата на Србија. Граѓаните...

Граѓаните на Србија ќе можат да изберат со која вакцина ќе се вакцинираат

Првaта количина на вакцината против ковид-19, во Србија ќе пристигне до крајот на годината, најави српскиот претседател Александар Вучиќ. Тој додаде дека ќе пристигнат...