Вакцинацијата во Атина одложена поради лошите временски услови

Обилни врнежи од снег беа забележани во грчката престолнина Атина, а властите ги предупредуваат жителите, особено во северните и источните предградија, да избегнуваат непотребно...

Во Хрватска 316 новозаразени со коронавирус, 68 починати

Во последните 24 часа во Хрватска се пријавени 68 смртни случаи и 316 новозаразени со коронавирусот. Бројот на активни случаи во Хрватска сега е 8.036,...

Во Словенија утре се отвораат фабрики, работилници и продавници

Десетина илјади работници во словенечките фирми, фабрики, продавници и работилници утре ќе се вратат на работа, по повеќенеделната забрана за работа поради коронавирусот. Утре повторно...