Ознака: тренерска кариера

Одбојкар и тренер со многу репрезентативни и клупски успеси

ОД РЕПОРТЕРСКИОТ БЕЛЕЖНИК НА ЗОРАН МИХАЈЛОВ: СЕРИЈАЛ ЗА ВЕЛИКАНИТЕ НА МАКЕДОНСКИОТ СПОРТ (253) ЖАРКО РИСТОСКИ (2) Ристоски годинава со Ал Рајан од Доха стана шампион на...

Нема да биде исто без Лазаров и Миркуловски на теренот, но...

Македонскиот ракомет и репрезентацијата повеќе нема да бидат исти, како ниту ракометната Лига на шампионите, ниту европските и светските првенства, без Кире и Жути...