Ознака: санцкии

Зеленски повика на дополнителни санкции против Русија, Фон дер Лајен најави...

Европската Унија планира нов пакет санкции против Москва, кои ќе бидат усвоени до годишнината од отпочнувањето на војната во Украина на 24 февруари, изјави...

Путин: Западните елити се подготвени да го жртвуваат остатокот од светот...

Вината за глобалните последици од санкциите врз Русија, вклучително и можниот недостиг на храна и гладот ​​во некои земји, лежи во западните земји кои...