Ознака: прворангираните

Алкалоид ремизира со прворангираните САД

Другите две машки и една женска македонска екипa претрпеа порази во ова коло ШАХ – СП ЗА ВЕТЕРАНИ ВО СТРУГА, ТРЕТО КОЛO Дербито во третото коло...