Ознака: Прохор Пчински

Вучиќ од Прохор Пчински: Ги сакаме Македонците, го сакаме и македонскиот...

Навистина бев воодушевен утрово кога тука видов луѓе од Македонија кои зборуваат на македонски јазик. Ние Србите,...

Тргната плочата за АСНОМ во „Св. Прохор Пчињски“, била од времен...

Откако повеќе портали објавија фотографија на која се гледа дека плочата ја нема на местото на кое беше поставена во манастирот Св. Прохор Пчински,...

Пендаровски од Прохор Пчински: Да положиме темелник на новите односи

Претседателот Стево Пендаровски, кој со македонска државно-црковна делегација, по пауза од 18 години денеска на Илинден беше во посета на манастирот „Св. Прохор Пчински“...