Ознака: построги закони

Австралија ќе воведе построги закони за вештачката интелигенција

Австралија ќе воведе построга легислатива поврзана со вештачката интелигенција, објави неодамна министерот за индустрија и наука Ед Хусик. Во интервју за телевизијата Еј-би-си, Хусик истакна...