Ознака: палестински народ

Не се откажуваме од поддршката на Палестинците и напаѓањето на Израел...

Секој непријателски потег против Јемен ќе има катастрофални последици, изјави членот на политбирото на движењето Хути „Ансар Алах“ Али ал Кахум. Ал Кахум за „ТВ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Протестен марш во Скопје за поддршка на палестинскиот народ во...

Протестен марш за поддршка на палестинскиот народ во Газа се одржа вечерва во Скопје. Маршот кој започна од пред споменикот против геноцидот во Сребреница...