Ознака: падобрани

Египет по воздушен пат испорача хуманитарна помош до Појасот Газа

Египетските воздухопловни сили денеска испуштија хуманитарна помош во блокираниот Појас Газа, oбјави „Анадолија“. Повикувајќи се на воени извори, египетскиот јавен медиум „Ал Кахера“ пренесува дека...