Ознака: Окленд сити

Наместо Окленд сити, Пирае од Тахити ќе игра на клупското Светско...

ФУДБАЛ Светската фудбалска федерација (ФИФА) објави дека АС Пирае од Тахити ќе учествува на претстојното клупско Светско првенство (СП) во ОАЕ, по повлекувањето на Окленд...