Ознака: ОДАС

МОН вели дека материјалот за државната матура е соодветен, од ОДАС...

Министерството за образование и наука информира дека испитниот материјал за полагање на државната матура во учебната 2022-2023 е соодветен на случувањата во училиштата, во...

Протестираа матурантите од ОДАС – ќе бидат примени во МОН за...

Организацијата за дијалог и афирмација на средношколците и студентите (ОДАС) попладнево ќе има средба во Министерството за образование и наука за да го претстават...

И студентите ќе протестираат заедно со средношколците, велат дека институциите немаат...

„Студентски Отпор“ се приклучува кон протестот на средношколците, што ќе се одржи утре од 12.30 часот пред Министерството за образование и наука (МОН). Од студентското...