Ознака: напад на Москва

Шефот на „Вагнер“ бесен: Зошто по ѓаволите пуштате дронови да летаат...

По утринскиот напад со беспилотни летала врз Москва, Кремљ се обиде да го минимизира значењето на тој настан, уверувајќи ги граѓаните дека „нема закана“...

Песков тврди, нема опасност за граѓаните на Москва

Рускиот лидер го започна својот работен ден „со добивање информации директно од Министерството за одбрана и сите релевантни агенции“ за нападот. Ова го изјави...