Ознака: коридори

Груби уште еднаш означи почеток на градба: Антикорупциска доби редактирана верзија...

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) добила редактирана верзија од Договорот со американско-турскиот конзорциум „Бехтел и Енка“ за изградбата на коридорите 8 и...

ВМРО-Народна ќе гласа „против“ пакетот закони поврзани со изградбата на коридорите

ВМРО-Народна партија за петте предлог-закони со европско знаме поврзани со изградбата на коридорите 8 и 10д ќе гласа против, информира на денешната прес-конференција пратеникот...

Жестока расправа по измените на Законот за урбанистичко планирање, дел од...

Во Собранието денеска заврши расправата за предложените измени на Законот за урбанистичко планирање по скратена постапка, кој е дел од пакетот закони за изградба...

Европското знаменце дел од комисиската расправата за измените на Законот за...

Членовите на собраниската Комисија за европски прашања денеска ја почна дебатата по Предлог на законот за изменување и дополнување на Законот за градење, по...

Опозицијата побара бришење на член од закон за коридорите, го смета...

Собраниската Комисија за европски прашања денеска расправа за предложените измени на законите поврзани со изградбата на коридорите, означени со европско знаменце, која стартуваше со...

На граѓаните им се потребни коридори, а не дневнополитички препукувања, вели...

Со оглед на тоа дека овие, како и низа други закони беа блокирани во Собранието, а имаат за цел унапредување на различни делови во...

Законите за коридорите го поминаа првиот собраниски филтер – обвинувања и...

Пратениците вчера на пленарна седница ја усвоија потребата по скратена постапка да се донесат измените на петте закони означени со европско знаменце поврзани со...

Груби: Нови пет предог-закони за коридорите, од пратениците зависи дали изградбата...

Владата на денешната седница донесе нови пет предог-закони за коридорите 8 и 10д кои ќе бидат доставени до Собранието со европско знаме. Како што...

Милошоски: Пратениците со безбедносни сертификати може да пристапат до секој документ...

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, кој заедно со неколкумина други пратеници со безбедносни сертификати побараа увид во договорот со „Бехтел и Енка“, денеска изјави...

Пратениците и Антикорупциска го чекаат договорот со „Бехтел и Енка“

Пратениците што побараа увид во договорот со „Бехтел и Енка“ сѐ уште не го добиле документот, четири дена откако Владата соопшти дека спогодбата ќе...