Ознака: Карлос Алкараз

Ќе се обидеме да ставиме крај на доминацијата на Ѓоковиќ, порача...

Шпанецот Карлос Алкараз изјави денеска оти заедно со другите тенисери ќе се обиде да го спречи водечкиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ, да продолжи доминира...

Карлос Алкараз ги има сите вистински потези… на теренот и на...

Ми помага да бидам ментално побрз, да ги набљудувам потезите, да го гледам потегот што сакате да го направите, стратегијата..., постојано да се концентрирам,...

Како мечот Алкараз – Ѓоковиќ може да одлучи за светскиот број...

ТЕНИС Привлечниот полуфинален дуел на годинашниот тениски гранслем-турнир Ролан Гарос во Париз, помеѓу Карлос Алкараз и Новак Ѓоковиќ, ќе има и повеќе значење од пласман...

Алкараз планира долго владеење како број 1

ТЕНИС Откако стана најмладиот тенисер на врвот на светската ранг-листа, 19-годишниот Карлос Алкараз веќе подготвува план подолго да остане светски рекет број еден, пишува „Ројтерс“....