Ознака: Калуш оркестра

Војната фрли сенка врз украинската „Стефанија“, отворајќи и евровизиски музички фронт

Украинскиот фолк-рап бенд Калуш Оркестра победи во синоќеното финале на „Евровизија“ откако европската публика и националните жири-комисии покажаа симболична солидарност за Украина додека државата...