Ознака: Grcija

Грција ги отвора рестораните по Велигден

Грција ќе дозволи повторно отворање на рестораните на почетокот на следниот месец, изјави денеска грчкиот министер без ресор, Јоргос Герапетритис. - Нашата намера е да...