Ознака: ФИНАЛЕ НА ПЛЕЈОФОТ

Почнува трката по 77-та титула во НБА

Првиот меч од годинашното финале, помеѓу Денвер и Мајами, е утре рано наутро (2.30 часот), а се игра до четири победи КОШАРКА - ФИНАЛЕ НА...