Ознака: дојави за бомби во училишта

Црна Гора: Поради закани со бомби евакуирани училишта, градинки и институции

Наставата во сите црногорски училишта е прекината денеска откако на електронските адреси беа примени заканувачки пораки за бомбашки напади и напади со нервен гас,...

Спасовски за лажните дојави за бомби: Со новите протоколи се интензивираа...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во однос на тоа до каде е истрагата за лажните дојави за бомби рече дека е важно да...