Ознака: Џери Ли Луис

Почина контроверзниот пионер на рокенролот Џери Ли Луис

Рок-ѕвездата, текстописец и пијанист Џери Ли Луис почина денеска на 88-годишна возраст во неговиот дом во Мемфис, САД. Џери Ли Луис беше во лоша здравствена...