Ознака: атентат на Зеленски

Во Полска уапсен наводно руски шпион кој планирал атентат на Зеленски

Полицијата во Полска денеска уапси маж затоа што наводно шпионирал за руската воена разузнавачка агенција (ГРУ) и затоа што наводно се согласил да учествува...