Ознака: Александар Јовевски

Александар Јовевски: Преработките на старите народни песни се вистинскиот начин да...

Преку моето творештво на слушателот му овозможувам музичко патување, започнато од претходните генерации, а преку нас, оставено на идните, кои ќе го продолжат. Оттаму...

Премостување далечини со музика вредна за паметење

По концертната промоција на новиот албум на Александар Јовевски „Од колено на колено“ во Македонска филхармонија Александар Јовевски вчеравечер својот сон го претвори во јаве....

Александар Јовевски утре ќе го претстави својот етно албум ,,Од колено...

Во Македонска филхармонија, мала сала, утревечер (19 септември), со почеток 20 часот Александар Јовевски ќе го промовира својот етно албум ,,Од колено на колено“. Носачот...