Ознака: Агелар

Пендаровски-Агелер: САД остануваат силен партнер, сојузник и пријател на Македонија

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваната амбасадорка на Соединетите Американски Држави во Македонија, Анџела Прајс Агелер, соопшти кабинетот на шефот...

Анџела Прајс Агелер потврдена за нова амбасадорка на САД во Скопје

Анџела Прајс Агелер е потврдена за нова амбасадорка на САД во Македонија, објави на Твитер демократското мнозинство во Сенатот. Таа доаѓа на местото на Кејт...

Помош за Македонија во борба против корупцијата, вети идната американска амбасадорка...

Американската дипломатка Анџела Прајс Агелер, која е номинирана од претседателот Џо Бајден да биде нова амбасадорка во Скопје, рече дека ќе ѝ помогне на...