Ознака: њујорк

Нимиц: Сѐ уште нема конечно решение, но двете страни се одлучни...

Сѐ уште нема конечно решение за спорот за името меѓу Македонија и Грција, но двете страни се одлучни да продолжат да работат се додека...

Се очекуваат информации од Њујорк за можен исчекор во преговорите

Во зградата на ОН во Њујорк денеска треба да продолжат разговорите за надминување на спорот за името на министрите за надворешни работи на Македонија...

Жените ги предводат најпознатите светски берзи

Њујоршката берза, првпат од своето основање пред 226 години, ќе има жена раководител. Стејси Канингем, која ја почна кариерата како трговец на Њујоршката берза, ќе...

Берзата во Њујорк ја доби првата жена-директор

Стејси Канингем е првата жена - директор на берзата во Њујорк. Доскорешната оперативна директорка на најголемата берза во светот ќе го замени Томас Фарли на...

Нов поглед на „големото јаболко“ – Њујорк во ултрависока резолуција

Њујорк, снимен со камера во ултрависока резолуција (12К), што дава нов поглед на американската метропола, е прикажан во импресивната воздушна снимка.

„Големото јаболко“ најпривлечно за ултрабогатите

Ултрабогатите, воглавно, живеат во Северна Америка, Азија и во Европа. Најголем дел од луѓето со богатство од преку 500 милиони долари доаѓаат од САД,...

Брус Вилис го продаде станот во Њујорк за 17,75 милиони долари

Американскиот актер Брус Вилис и неговата сопруга Ема го продадоа својот луксузен стан во Њујорк со поглед на Централ парк за 17,75 милиони долари. Како...

Ем-ти-ви наградите се враќаат во Њујорк

Ем-ти-ви видео музичките награди по една година помината во Калифорнија се враќаат на американскиот источен брег во Њујорк. Ем-ти-ви соопшти дека свеченоста за доделувањето на...

Потенцијалните домаќини на „скенер“

Официјалните лица на ФИФА беа во Атланта, Торонто, Њујорк и во Њу Џерси, а идната недела треба да одат и во Мароко, како дел...