Ознака: Јане Ченто

Јане Ченто се извини за инцидентот во ќелијата во Шутка

Притвореникот Јане Ченто во писмо до управата на Истражниот затвор во Шуто Оризари признава дека погрешил и дека е виновен за инцидентот на 18...

Јане Ченто криел мобилен во затворот, полицајци употребиле сила да му...

Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот...

Јане Ченто и Игор Југ нема да бараат амнестија

Обвинетите Јане Ченто и Игор Југ на почетокот на денешното рочиште за случувањата во Собранието на 27 април минатата година пред судот кажаа дека...

Кривичен суд: Јане Ченто повторно вратен во притвор

На Јане Ченто, еден од осомничените за настаните во Собранието на РМ на 27 април 2017 година, мерката куќен притвор му е заменета со мерка притвор,...