Ознака: церебрална парализа

МАЛМЕД издаде одобрение за увоз на лекот за болни од церебрална...

Агенцијата за лекови МАЛМЕД претпладнево издаде одобрение за увоз на лекот „Трикафта“ наменет за пациентите со цистична фиброза, потврди за МИА директорот на МАЛМЕД,...

Одбележан Светскиот ден на лицата со церебрална парализа

По повод Светскиот ден на лицата со церебрална парализа денеска Националниот сојуз на лица со телесен инвалидитет „Мобилност-Македонија“ организираше работна средба на која присуствуваа...

Одржана хуманитарна трка за помош на лицата со церебрална парализа во...

Околу 2.000 учесници се вклучија во вчерашната рекреатива трка „We run we care“, која по вторпат се одржа во Прилеп. Трката е од хуманитарен...

Привремени простории за децата од центарот за церебрална парализа

Градоначалникот на општината Центар, Саша Богдановиќ, министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и претседателката на здружението на деца заболени од церебрална парализа,...