Ознака: Халкидики

Уапсени државјани на Македонија кои краделе луксузни автомобили на Халкидики

За 19 кражби на луксузни автомобили на Халкидики, во вредност од над еден милион евра, се товарат членовите на криминалната организација, која ја разби...

По вчерашното пукање на Хакидики, ранетиот е надвор од животна опасност,...

По вчерашниот инцидент, Амбасадата на Македонија во Атина и Генералниот конзулат во Солун се во постојана комуникација со официјалните претставници на институциите на Грција...

Нарачано убиство на македонски државјанин во Грција, пишува АП

Грчката полицијата трага по две лица кои вчера на Халкидики ликвидираа македонски државјанин, а друг, како што соопштија од полицијата е тешко ранет и...

Застрелани двајца Македонци во Грција: Едниот починал, другиот се бори за...

Двајца Македонци утрово биле затрелани во Халкидики, Грција. Крвавиот инцидент се случил околу 3.30 часот, во нивната изнајмена соба, откако непознати мажи со качулки на...

Прва македонска ликовна колонија на Халкидики во Грција

Според ликовниот уметник Владимир Темков, еден од организаторите и идеен творец на ликовната колонија „Михајлово - Кавадарци“, која успешно се реализира цели 26 години,...

Вториот спасен Македонец на Халкидики: Бараа на погрешни места, сфатив дека...

Пред точно еден месец скопјанецот Иван (30) заедно со своите пријатели исчезна на отворено море од плажата „Мити“, на грчкиот полуостров Халкидики. Тој за...

Потрагата по Мартин прекинува, ветувањето до семејството ќе го држи случајот...

Прекинува потрагата по македонскиот турист што исчезна во водите кај Посиди пред три недели, објави грчката организација ОФКАТ. Потрагата траеше 20 дена, но напорите...

Од навредливи налепници до искршени стакла: Македонски автомобили одново страдаат на...

МНР ги чека деталите за инцидентите за соодветна реакција Искршените стакла на оштетени автомобили со македонски регистарски таблички ги вознемирија македонските туристи во Калитеа и...

Нема да запреме сè додека не го најдеме Мартин, вели првиот...

Потрагата по Мартин, кој на 9 јули исчезна во морето кај Посиди на првиот крак на Халкидики, продолжува и денеска. Спасувачите волонтери не запираат...

Облека пронајдена на плажа во Катерини ги подгреа надежите за пронаоѓање...

Информацијата за пронаоѓање црни шорцoви за капење помеѓу алги ги поттикна надежите на семејството и волонтерите за пронаоѓање на македонскиот турист Мартин кој исчезна...