Ознака: финалето

Шортс е втор асистент и петти стрелец во ЛШ

Само германски Телеком Бон, во чии редови настапува македонскиот репрезентативец Ти Џеј Шортс, се пласира во четврт-финалето со максимални шест победи. Шортс сезонава во...

Милевски: Во финалето го имаше сето она што може да го...

Не само финалниот натпревар туку и целото СП во Катар беше едно од најдобрите, ако не и најдобро досега, по она што го видовме...

Македонија е на чекор до четврт-финалето

Македонските надежи ремизираа со Шведска, 20-20, и денеска им е потребен најмалку еден бод од средбата со Исланд за да се пласираат меѓу осумте...

Финалето на Дејвис-купот ќе се сели во Абу Даби

Овој потег не беше добро прифатен од играчите, со предупредувања дека не се подготвени да патуваат на Блискиот Исток толку доцна во годината ТЕНИС Финалето на...

ПСЖ во финалето на ЛШ по рекордни 110 меча

Францускиот клуб има шанса да освои рекордни пет трофеи сезонава, подвиг каков што има забележано само шкотски Селтик во сезоната 1966/1967 Францускиот првак, Пари Сен...

Неутрални терени и чести тестирања

Преостанатите 92 меча од сезоната во Премиер-лигата ќе се играат без публика, на најмногу 10 неутрални стадиони. „Би-би-си“ дознава дека ќе бидат потребни до...

И гранслем-турнирот Вимблдон е под знак прашалник?

Првиот турнир во Вимблдон се одржал во 1887 година и досега ниту еднаш не бил откажан во мирнодопски услови Организаторите на годинашниот тениски гранслем-турнир и еден...