Ознака: урна

Американски Ф-16 се урна над Жолтото Море

Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, објавија денеска американските сили во Кореја (USFK). Пилотот на борбениот авион Ф-16...

Во близина на Кавала се урна товарен авион управуван од украинска...

Товарен авион Антонов управуван од украинска авиокомпанија се урна синоќа во близина на градот Кавала во северна Грција, соопштија локалните власти. Локалните жители пријавиле дека...

Противпожарен авион се урна на Закинтос, пилотот е полесно повреден

Противпожарен авион се урна авион денеска за време на принудно слетување на грчкиот остров Закинтос. Авионот леташе кон локација каде што имало мал пожар,...

Во Шведска се урна авион

Мал авион со девет лица се урна денеска по полетувањето кај Оребро во Шведска, убивајќи повеќе луѓе, соопшти полицијата. - Ова е падобрански авион кој...

Се урна воен хеликоптер во Куба, загинаа пет члена на екипажот

Сите пет члена на екипажот загинаа кога се урна кубански воен хеликоптер во планинска област на истокот на земјата, објави владата. Револуционерните вооружени сили на...

Играта „Супер Марио Брос“ го урна рекордот

Никогаш неотворен примерок од видеоиграта „Супер Марио Брос“ од 1985 година е продадена на аукција во САД за рекордни 114 илјади долари. Од аукциската куќа...

Мала пчеларска приказна што урна цел култ

„Медена земја“ вистински, и нималку претерано, има шанси да добие награда каква што е „оскарот“. Затоа што филмот, со сите свои квалитети, уметнички, но...

Музејот „Прадо“ го урна рекордот на посетеност

Разликата ја направија неколку посебни изложби, вклучувајќи ги и оние на големите уметници Веласкез, Рембрант и Вермер. Само еднаш досега „Прадо“ ја надминал бројката...

Се урна руски воен хеликоптер, двајца загинати

Пилот и навигатор загинаа во несреќа на руски воен хеликоптер „ми-28“ во близина на аеродромот Кореновск во регионот Краснодар, соопшти руското Министерство за одбрана. Командата...

Се урна американски воен авион, повредени седум лица

Американски воен авион Ф/А-18Е се урна во близина на Долината на смртта во Калифорнија, пришто поведени се седум посетители на паркот, додека судбината на...