Ознака: урнат авион

Пронајден и вториот пилот на МиГ-от што се урна во Хрватска

Авион МиГ-21 на Хрватската армија денеска се урна во близина на Дарувар, јавија хрватските медиуми. Авионот се урна кај Слатина во ненаселена шумска област во Вировитско-подравинската жупанија за време...

Загина пилотот на грчкиoт воен авион што се урна

Грчки пилот на воен авион загина откако се урна авион, по пресретнување турски воени авиони, објавија грчки официјални лица.  Грчкото воено воздухопловство претходно објави дека...