Ознака: турист

Камења паднале врз турист од Полска на Матка, пренесен е во...

Денеска е повреден 45-годишен турист од Полска. Бил удрен од камен од одронот кај Матка, по што веднаш, со Итна медицинска помош е префрлен...

Вториот починат турист пронајден на Пирин идентификуван како жител на Австрија...

Бугарските надлежни служби соопштија дека е утврдено оти телото на вториот починат турист пронајден на една од падините под врвот Вихрен на планината Пирин...

Сомнителен случај на мајмунски сипаници во Грција

Националната организација за јавно здравје на Грција (ЕОДИ) го испитува првиот сомнителен случај на мајмунски сипаници во земјата, а станува збор за турист од...

Турист ѝ ги скрши прстите на статуа од 19 век

Светот е сцена Италијанската полиција го идентификува 50-годишниот Австриец, кој ѝ скрши три прста на статуа од 19 век, позирајќи за фотографија. Статуата на Паолина...

Марихуана пронајдена кај турист на аеродром во Скопје

Полицијата информира дека на скопскиот аеродром кај турист при контрола е пронајдена марихуана, патникот е приведен.  -На 17 декември 2018 година во 22,10 часот на...

Првиот турист на Месечината ќе биде Јапонец

Јапонскиот милијардер и тајкун од областа на интернет продажбата, Јусаку Маезава (42) ќе биде првиот што како турист ќе ја посети Месечината. Тој со...

Пронајден туристот од Франција што се загуби на планина Баба

Планинари спасувачи од Дирекцијата за заштита и спасување-Битола успешно ја завршија потрагата по турист од Франција кој вчера залутал низ моликите на планината Баба. Гостинот...