Ознака: трикови

Неколку технолошки трикови корисни при патување

Без разлика дали патувате за работа или за задоволство, треба да преземете некои чекори за да ги зачувате вашите уреди и податоци безбедни. Во...

Едноставни трикови за потопол дом

Домување Како што паѓаат температурите, многу луѓе бараат начин како да заштедат на греење и во исто време да го загреат домот што е можно...

Трикови за да се избере најдобрата лубеница

Колку и да сакаме да јадеме лубеница во текот на целата година, најдобро време за купување на ова овошје е во текот на неговата...

Трикови против здодевните кујнски молци

Топлите и влажни места никогаш не се добар избор за чување храна, а дополнителна причина е што молците сакаат такви места. Затоа никогаш не...

Едноставни трикови како темниот тен да потрае подолго

Нега и убавина Убавиот темен тен во лето бавно и тешко се добива, особено ако се трудите да се криете од штетните сончеви зраци и...

Трикови за продолжување на животот на вашата орхидеја

Орхидеите, според многумина, се едни од најубавите и најпривлечни претставници на цветните растенија. Но тие се познати и како растенија со многу барања, поради...

Трет пакет, мерки или трикови

На помалку добрата страна, пакетот иако е како да го направила ВМРО-ДПМНЕ (платежни картички, купувајте македонски производи, летувајте во Македонија), има многу малку мерки,...

Домување – Интересни трикови за поубав ходник

Ходникот е просторија што на некој начин нè запознава со секој простор за живеење, а бидејќи се наоѓа на влезот на нашиот дом, многу...

Нега и убавина – Трикови против брчки на холивудските козметичарки

Прикријте ги првите знаци на стареењето со помош на советите на козметичарите и шминкерите што се грижат за изгледот на најголемите светски ѕвезди како:...

Подмолните трикови на Црниот петок

Треската за Црниот петок ги тресе сите трговски центри ширум светот секој ноември. Стампедо луѓе во потрага по попусти звучи доволно мрачно. Во пресрет на...