Ознака: тим

Тим

Многу ѕвезди сјаеја кога беше најпотребно, но тимот е тој што многумина го потенцираат како важна алка во системот на патот кон успесите. И...

Моќна приказна зад „унитардите“ на германскиот гимнастичарски тим

Сосема нова глетка на Олимписките игри. Нивната облека, според Германската федерација за гимнастика, е изјава „против сексуализацијата во гимнастиката“ Почнаа женските натпревари во гимнастика на...

Квалитетен тим што игра неатрактивно

ФУДБАЛ - АВСТРИЈА Е ПРВИОТ ПРОТИВНИК НА МАКЕДОНИЈА НА ЕП Прв противник на Македонија, на првиот настап на Европското првенство (ЕП), в недела, ќе ѝ...

Време е за промени

Светското првенство во ракомет е зад нас, македонската репрезентација постигна резултат што е далеку под она што го очекуваше пошироката јавност. Но за да...

Тибет остана без единствениот фудбалски тим

Ласа Ченгту одигра само два натпревара во тибетската престолнина, која се наоѓа на надморска височина од 3.650 метри, и во двата наврата судијата мораше...

Статистиките опоменуваат, но и поучуваат

Лошиот пласман не треба да биде пречка на патот кон подмладувањето и создавањето силен и квалитетен тим што ќе ја продолжи традицијата на учество...

Шарлот е 30-от тим што ќе игра во МЛС лигата

Шарлот е најновата, 30-та екипа што ќе игра во фудбалската лига (МЛС) на САД, и кој ќе почне да се натпреварува од 2021 година....

Уште еден тим од Лондон смени тренер

Шпанецот Унаи Емери е разрешен од функцијата менаџер на фудбалскиот клуб Арсенал, по 18 месеци на чело, откако дојде на местото на Арсен Венгер....

Македонија и Словенија со проверени тимови на мечот во Скопје

Словенците најавуваат реванш за ремито во 2-то коло, а селекторот Кек ги повика истите играчи што во септември забележаа две победи. Македонскиот селектор Ангеловски ќе...

Тимот на колото постигна 47 гола

Одличната игра и седумте гола во воведниот меч во Лигата на шампионите (ЛШ) против Монпелје, по петгодишна пауза го врати вардаровиот централен бек Сташ...