Ознака: тетовска болница

Почина постариот од браќата ранети при пукањето кај тетовската болница

На Универзитетска клиника за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) во Скопје починал еден од браќата од тетовско Гајре, кои беа повредени со огнено...

Вработените во тетовската болница добија правила и забрани за социјалните мрежи...

Десетина правила, од кои дел се забрани, добија вработените во тетовската болница, откако новиот колега анестезиолог се вклучи во живо на „Тик-ток“ и снимаше...

Во тетовската болница воопшто немало Дисциплинска комисија за да санкционира лекари,...

По скандалот со тик-ток анестезиолог, министерот за здравство Фатмир Меџити го менува економскиот директор во тетовската болница. Утврдено било дека во болницата воопшто немало формирана...

Определен осумдневен притвор за приведениот анестезиолог од Тетовската болница

На предлог од Обвинителството од страна на судија на претходна постапка од Основниот суд Тетово определена е мерка притвор  во траење од осум дена...

Суспендиран анестезиологот што објавуваше снимки на Тикток, Меџити побарал да му...

Изразувам големо жалење што еден здравствен работник вака се однесувал и ќе направиме се за во иднина да не ни се случи вакво нешто,...

Приведен анестезиолог што на Тикток објавил видео во живо од тетовска...

Доктор-анестезиолог бил приведен откако од болницата во Тетово се вклучил во живо на социјалната мрежа Тикток, снимајќи колеги и пациенти. Раководството на болницата за...

Прегреан кабел на дефибрилатор e причина за пожарот во тетовската болница

Според извештајот од извршеното вештачење Во Основното јавно обвинителство Тетово доставен е извештајот од извршено вештачење на траги од пожарот во модуларната ковид болница во...

Директорот на тетовската болница поднесе оставка

Како доктор, кој цел мој професионален живот сум го посветил во лекување на моите сограѓани и како прв човек одговорен во Клиничката болницата во...

Приведен осомничен за пресекувањето на цевките за довод на кислород во...

Приведен е 42-годишен жител на тетовското село Желино поради сомнение за инволвираност во оштетувањето на двете бакарни цевки во кругот на тетовската Клиничка болница....